Την έχει κάνει “πελάτισσα”!

Καλησπέρα αδέλφια! Ούτε χθες κατάφερε η Γουεστ Χαμ να πάρει την πρώτη της νίκη και έτσι έμεινε στον πάτο της βαμολογίας με μηδέν βαθμούς ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές. Για σήμερα στην βασική μου επιλογή για ποντάρισμα θα είναι δύο αναμετρήσεις μια από την La Liga και ακόμα μία από την Bundesliga.

ΑΛΑΒΕΣ-ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Από τύχη πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην αναμέτρηση με την Μπέτις η Άλαβες! Η αστοχία των παικτών της Μπέτις έδωσε τον πρώτο βαθμό στην φετινή La Liga στην Αλαβές η οπόια ήθελε ένα θετικό αποτέλεσμα μετά την τριάρα από την Μπαρτσελόνα!

Η Εσπανιόλ έχει όλα τα φόντα να κάνει καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα και η δουλειά του κόουτς Ρούμπι δείχνουν να αποφέρουν καρπούς. Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στην αναμέτρηση με την Βαλένθια, παραμένει αήττητη καθώς στην πρεμιέρα ήρθε ισόπαλη με την Θέλτα στο Βίγκο.

Δύσκολο ματς αλλά η Αλαβές μέχρι τώρα δεν έχει δείξει κάτι που να με κάνει να πιστεύω οτι μπορεί να διεκδικήσει βαθμό ή βαθμούς από την σημερινή αναμέτρηση.Η Εσπανιόλ και σε καλύτερη κατάσταση είναι και το διπλό(2.50) μ’ αρέσει αρκετά και θα το τιμήσω!

ΣΑΛΚΕ-ΧΕΡΤΑ: Ξεκίνημα με το “αριστερο” για την Σάλκε καθώς ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με 2-1 από την Βόλσφμπουργκ. Δίκαια φωνάζουν οι “βασιλικοι μπλέ” για την τραβηγμένη αποβολή του Νάστασιτς με την ισοπαλία να ήταν το πιο δικαιο αποτέλεσμα με βάση την εικόνα των δυο ομάδων.

Η Χέρτα πέτυχε ένα τέρμα στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Νυρεμβέργη και αυτό ήταν όλο. Στην  επανάληψη ήταν κατώτερη των περιστάσεων με μηδέν δημιουργία φάσεων ενώ στάθηκε και τυχερή καθώς ο τερματοφύλακας της έπιασε πέναλντι!

Καλύτερη “πελάτισσα” από τη Χέρτα δεν πρέπει να έχει η Σάλκε! Στους τελευταίους 11 αγώνες η Σάλκε μετράει 10 νίκες, ενώ η Χέρτα δυσκολεύεται ακόμα και να σκοράρει. Στην περυσινή Bundesliga οι “βασιλικοί μπλε” τέτοια ματς στην έδρα τους τα καθάριζαν. Αναμένω να κάνουν και σήμερα το ίδιο και επιλέγω τον 1(1.70) στο βασικό μου ποντάρισμα!